Szukasz dobrego pomysłu na prezent? Sprawdź nasze rady i porady, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni prezent na każdą okazję.

Prezent na dzień nauczyciela

Prezent na dzień nauczyciela

Obchodzony 14 października dzień nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej, jest specyficzną okazją dla wszystkich osób w jakikolwiek sposób związanych ze szkolnictwem. Uczniowie często mają wtedy wolne, urządzane są uroczyste apele, a nauczyciele spotykają się na przyjęciach. Tradycyjnie, członkowie grona pedagogicznego, jak też pracownicy administracyjni szkół, tego dnia otrzymują prezenty od swoich podopiecznych oraz czasem ich rodziców.

Jak dobrze wybrać prezent?

Nauczyciel (lub inna osoba, której wręcza się prezent z okazji owego dnia) jest kimś piastującym określone stanowisko, osiągnął pewien wiek i z wielu powodów zasługuje na szacunek. Oznacza to, że upominek dla niego wybrany powinien być raczej formalny, właściwy dla kogoś zajmującego się edukacją młodzieży. Z uwagi na te powody, najczęściej spotykanym prezentem w Dniu Edukacji Narodowej są po prostu kwiaty. Wiązanki kwiatów wręcza się na apelach organizowanych przez placówki edukacyjne, jak też w klasach – zbiorczo lub robią to po kolei wszyscy uczniowie. Oprócz kwiatów bardzo typowym upominkiem są słodycze, niektóre z personalizowaną dedykacją. Mniej typowe, ale również często zdarzające się podarunki dla nauczycieli to na przykład:

– różnego rodzaju dzieła – począwszy od produktów rękodzielniczych, poprzez ozdobne pudełeczka, puzderka, flakony, aż po obrazy lub rzeźby. Jeśli będą w dobrym guście, stanowią oczywiście właściwy wybór, a są na tyle niezobowiązujące, że doskonale nadają się jako prezent dla nauczyciela.

– artykuły papierowe i biurowe – nie są to może najbardziej eleganckie upominki, ale uważa się je za praktyczne i odpowiednie. Funkcjonalny terminarz, zestaw długopisów, organizer i podobne przedmioty przydadzą się każdemu nauczycielowi.

Jeden większy, kilka mniejszych?

Uczniowie często składają się, by za uzbierane pieniądze, jako cała klasa, kupić jeden większy prezent. To dość dobry sposób, by uhonorować nauczyciela za pomocą atrakcyjnego podarunku. W przypadku różnych kłopotów z zebraniem składek, każdy uczeń sam przynosi do szkoły upominek od siebie. Obie formy są akceptowalne i stosowane.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *