Szukasz dobrego pomysłu na prezent? Sprawdź nasze rady i porady, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni prezent na każdą okazję.

Prezent na komunię

Prezent na komunię

Tradycja wręczania prezentów z okazji I Komunii Świętej jest już głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze. Ten ważny dzień stanowi niezapomniane przeżycie dla dziecka i jego rodziny, zarówno z przyczyn religijnych, jak też zupełnie zwykłych – efektowna oprawa, możliwość spotkania bliskich, elegancki ubiór. Prezenty są dodatkowym elementem jeszcze bardziej podkreślającym wyjątkowość okazji, dlatego warto zadbać o ich właściwy dobór.

Tradycja czy nowoczesność?

Jak można zauważyć, w wielu nowoczesnych rodzinach komunia jest okazją do wyposażenia dziecka w pieniądze lub atrakcyjne prezenty rzeczowe zupełnie niezwiązane z religijnym aspektem tego święta. Jest to pewnym znakiem czasów i postępu, którego nie da się zatrzymać. Obecnie w dobrym tonie jest kupić prezent drogi i modny typu laptop, deskorolkę elektryczną czy nawet quada, nie zapominając o tradycyjnym dodatku do głównego podarunku (i tutaj pojawiają się medaliki, łańcuszki, obrazki itd.) Typ prezentu uzależnia się od zamożności obdarowującego. Rodzina może też złożyć się na jeden większy prezent bądź zrobić listę i umówić się, kto co kupuje. Właściwie podjęte decyzje w tej kwestii pozytywnie wyróżnią dziecko na tle grupy rówieśników (co dla młodego człowieka jest bardzo ważne), ale też nie pozwolą pominąć wartości duchowych.

Jaki prezent dla kogo?

Wybór prezentu powinien być uzależniony od upodobań dziecka, jego potrzeb i zainteresowań. Zazwyczaj co innego wręcza się chłopcu, a co innego dziewczynce; to kryterium jednak jest płynne, bo hobby czy pasje mogą być wspólne dla dzieci płci obojga. W razie trudności z podjęciem właściwej decyzji można posiłkować się modą – w większości przypadków młodzi ludzie ucieszą się z otrzymanego z okazji I Komunii Świętej:

  • elektronicznego zegarka typu smartwatch (oferuje sporo funkcjonalności porównywalnych do telefonu),
  • komputera lub laptopa (bardzo przydatne narzędzia edukacyjne i rozwojowe),
  • tabletu (podnosi mobilność, przydaje się do nauki i zabawy),
  • roweru (zachęca do aktywności na świeżym powietrzu i zdrowego trybu życia.

Oprócz tego pozostaje opcja przekazania pewnej sumy pieniędzy wraz z dodatkowym niewielkim prezentem podkreślającym religijny charakter tego wyjątkowego dnia.

Niezależnie od wyboru prezentu trzeba pamiętać, że nawet najdroższe i najpiękniejsze rzeczy zaoferowane dziecku nie zastąpią mu opieki i towarzystwa bliskich podczas ważnych dla niego przeżyć związanych z pierwszą komunią. Dlatego też przede wszystkim należy znaleźć czas dla swojej pociechy i być z nią na uroczystościach w kościele, wspierać oraz rozmawiać.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *